Nieruchomość- domy i mieszkania

Biuro rachunkowe (pixabay.com)

Czym jest nieruchomość i w jaką warto zainwestować? Według polskiego prawa nieruchomość to część powierzchni ziemskiej stanowiący odrębny przedmiot własności jak również budynki trwałe z gruntem. Do nieruchomości zaliczamy, nieruchomości gruntowe, nieruchomości budynkowe, nieruchomości lokalowe, zatem są nimi zarówno działki, mieszkania, domy, lokale, hale i inne.

Dom czy mieszkanie?

Od jakiegoś czasu możemy zauważyć że ceny mieszkań drastycznie rosną w górę, w centrum dużych miast możemy zaobserwować że cena mieszkania przekracza wartość domu na obrzeżach miasta. Jednak czy mamy siłę oraz ochotę dojeżdżać z obrzeża miasta do centrum? Musimy dodatkowo zadać sobie pytanie – czy mamy czas by zająć się domem? Przykładem może być kominek i jego sprzątanie. Jest to niezaprzeczalnie większa przestrzeń, za czym idzie dużo więcej sprzątania. Do tego dochodzą aspekty takie jak ogród, o który trzeba dbać. Dlatego jest przyjęte, że mieszkania są lepszym rozwiązaniem dla osób zapracowanych. Dochodzi też kwestia naszego statusu cywilnego – będąc osobą samotną dużo wygodniej jest mieszkać w mniejszym mieszkaniu, ponieważ nie mamy z kim się podzielić obowiązkami. Czy są więc jakieś wady zakupu mieszkania? Jest to oczywiście dużo mniejsza prywatność i możemy zapomnieć o ogrodzie, w którym postawimy basen w ciepłe letnie dni, bądź urządzimy grilla ze znajomymi. Do tego mieszkanie jest dużo mniej przestrzenne, jednak nie dla każdego musi być to wadą, a wręcz przeciwnie.

Podsumowanie

Zarówno mieszkanie jak i dom mają swoje wady i zalety – zresztą jak wszystko. Ważne żeby swoją decyzję podjąć na podstawie naszych wymagań, zdolności finansowej oraz innych istotnych czynników, aby wybrane przez nas rozwiązanie okazało się jak najbardziej korzystne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*