Finanse w organizacji non profit

Większość firm działających na rynku ma na celu zarabianie pieniędzy poprzez świadczenie usług lub sprzedaż produktów. Jednak niektóre organizacje powstają jedynie w celu świadczenia pomocy na różne sposoby, a wszelkie pieniądze są przeznaczane jedynie na finansowanie jej działalności. Są to organizacje non profit. Jak wyglądają ich finanse?

Na co przeznaczane są pieniądze?

Fundacje czy organizacje non profit każde pieniądze jakie mają dostępne przeznaczą na swoją bieżącą działalność oraz na pomoc swoim podopiecznym. Przykładowymi wydatkami takiej organizacji jest opłacenie rachunków za nieruchomość, gaz i inne, co jest niezbędne do jej działania. Kolejne wydatki będą zależeć od profilu działania organizacji, gdyż jedna z fundacji może opłacić leczenie ciężko chorego dziecka, a inna kupić jedzenie dla zwierząt w schronisku. Jednak skąd biorą się na to pieniądze?

Źródła finansowania

Organizacje czy fundacje, których celem nie jest zarabianie pieniędzy utrzymują się głównie z darowizn oraz wsparcia innych organizacji. Przykładowo Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich wspiera różnego rodzaju organizacje, które działają na wsparcie społeczeństwa. Inną formą finansowania organizacji jest przekazywanie jednego procenta z naszych podatków, co pozwoli na ich prawidłowe funkcjonowanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*