Czym jest organizacja non-profit?

W dzisiejszych czasach znaczna większość firm jest nastawiona na zysk i musi tak być aby takie firmy mogły się utrzymać na rynku. Jednak niektóre firmy nie są nastawione na zysk i ich głównym celem jest pomaganie innym. Czym dokładnie są organizacje non-profit i jakie są ich przykłady?

Definicja

Jak sama ich nazwa wskazuje, organizacje non-proft https://niw.gov.pl są zakładane z myślą o tym, że nie będą nastawione na zysk. Wszelkie dochody jakie taka organizacja uzyska z tytułu zbiórek i podobnych form są przeznaczone na niezbędne funkcjonowanie organizacji. Mowa tutaj o takich kosztach jak wynajem biura czy kupno różnego rodzaju wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania organizacji i świadczeniu pomocy.

Przykłady

Zarówno w Polsce jak i na świecie możemy trafić na bardzo znane organizacje non-profit, które pomagają społeczeństwu. W kraju przykładem może być Polski Czerwony Krzyż, który pomaga osobom w potrzebie. Światowymi przykładami mogą być między innymi Amnesty International, która odpowiada za przestrzeganie praw człowieka oraz WWF, która odpowiada za ochronę przyrody i zagrożonych gatunków zwierząt.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*