Koszta sprzątania firmy

Utrzymywanie czystości w siedzibie naszej firmy jest ważną kwestią wizerunkową przed naszymi klientami, ale również kwestia komfortu pracowników. Dlatego należy zadbać o profesjonalne sprzątanie siedziby naszej firmy, a to wiąże się z pewnymi kosztami. Jakiego rodzaju rzeczy musimy wliczyć w wydatki jeśli chodzi o sprzątanie?

Własny personel

Wiele zależy od tego jaki sposób sprzątania dla naszej firmy wybierzemy, bo najpopularniejszymi sposobami są personel sprzątający lub też firma sprzątająca. W tym pierwszym przypadku musimy doliczyć pensje przeznaczone dla personelu sprzątającego, a także koszta sprzętu oraz rzeczy takie jak ekologiczne środki czystości. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że wszystkie te rzeczy będą należeć do naszej firmy i nie będą od nikogo zależne.

Firma sprzątająca

Gdy decydujemy się na firmę sprzątającą, to do opłat musimy doliczyć jedynie kwotę, którą firma sprzątająca zainkasuje za sprzątanie siedziby naszej firmy. W tym przypadku nie musimy się martwić o personel, sprzęt czy też środki czystości, bo wszystkie te rzeczy przywozi ze sobą firma sprzątająca. Wadą takiego rozwiązania jest to, że po zakończeniu współpracy nie zostaje nam żaden sprzęt ani środki czystości które mogłyby być użyte przez naszą firmę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*