W świecie niekorzystnych ofert

Każdemu raz na jakiś czas dzwoni telefon i odbierając słyszymy miłą osobę, która namawia nas do skorzystania z jakiejś oferty. Co ciekawe praca takiej osoby właśnie opiera się na namawianiu klientów na nie zawsze korzystne warunki. Ważne jest aby przedstawić wszystko w jak najlepszy sposób. Oczywiście rzadko kiedy ktoś zgodzi się na jakąś ofertę, zwłaszcza gdy jest namawiany przez telefon. W każdym razie zawsze się znajdzie osoba, która uwierzy w te korzystne warunki. Sama zgoda telefoniczna nie jest żadną podstawą do zawarcia umowy, więc po kilku dniach do naszej skrzynki pocztowej przywędruje pisemna zgoda. Czasem nawet dokładne przeczytanie nie pomoże nam w znalezieniu przykrego haczyka. Takie właśnie działania nieuczciwych firm mogą nas wpędzić w niemałe kłopoty.

Co nam grozi?

Pierwszym zagrożeniem może już być podawanie danych osobowych firmie przez telefon. Jednak największe zagrożenie pojawia się dla naszych finansów. Firmy, które reklamują nam takie niekorzystne oferty zazwyczaj obracają się wśród rachunków i ubezpieczeń. To dlatego, że te pieniądze jest najłatwiej wyciągnąć od obywateli. Rachunki muszą być płacone, ponieważ korzystamy z prądu, gazu i wody. Wbrew pozorom firmy będą nam oferować dużo niższe rachunki, a po podpisaniu umowy możemy się zdziwić. Umowy sporządzane są tak, że rzeczywiście przyjdzie kilka rachunków niższych, ale następne mogą być kilkukrotnie wyższe, przez co i tak nie wyjdziemy na tym dobrze.

prawo (pixabay.com)

Jak rozwiązać umowę?

Podpisanie umowy na takie niekorzystne warunki jest bardzo problematyczne. W każdej firmie mamy możliwość przerwania umowy, ale wiąże się to z karami, których wysokość określa właśnie firma. Z pewnością będzie to wyjątkowo nieopłacalne, więc można myśleć że jesteśmy skazani na wysokie opłaty. Na szczęście z takiej sytuacji można jeszcze wyjść drogą sądową. Jednak do tego będzie nam potrzebna pomoc prawnik Gliwice KTT. Samemu raczej nie będziemy w stanie wygrać rozprawy przeciwko nieuczciwej firmie, zwłaszcza kiedy nie znamy się na prawie. Szanse są całkiem wysokie, jeśli tylko udowodnimy firmie nieuczciwe metody pozyskiwania klientów, a to jest całkiem możliwe do zrobienia. Problem tylko w tym, że pomoc prawnika oraz koszty rozprawy to kolejne wydane pieniądze. Dlatego właśnie lepiej nie wchodzić w umowy z firmami do których nie mamy pewności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*