Korzyści ze stosowania elektronicznych płatności

Elektroniczne płatności stają się powoli podstawą płatniczą. Tradycyjne płatności odchodzą na bok, ponieważ są niewygodne. Przecież lepiej nosić przy sobie jedną kartę płatniczą niż większy plik banknotów. Wyjątkiem mogą być jedynie starsi ludzie, którzy nie są do tego jakoś bardziej przekonani. To normalne, ponieważ nie nadążają za technologią i przez całe życie płacili gotówką. Jednak za jakiś czas karty płatnicze uzyskają trwałą przewagę. Przeciętny Kowalski używa banknotów tylko w małych sklepach, w których co ciekawe też są terminale do płacenia kartą.

Przede wszystkim wygoda

Jeszcze jakiś czas temu każdy marzył o tym żeby zamawiać rzeczy przez internet. Teraz nie ma już z tym żadnego problemu. Mało tego, oprócz samego zamówienia, można je elektronicznie opłacić i zlecić przesyłkę kurierską pod sam dom. To oznacza, że od czasu realizacji zamówienia do przysłania przesyłki nie musimy nawet ruszać się z domu. Warto także wspomnieć o elektronicznych zakupach filmów lub gier przez internet. Teraz nie opłaca się już jechać do sklepu i kupować pudełkowej gry, ponieważ cały zakup można zrealizować w niecałe pięć minut siedząc przy komputerze. Wyjątkiem produkcji pudełkowych gier są kolekcjonerzy.

wypłata pieniędzy (pixabay.com)

Bezpieczeństwo

Nieraz zdarza się nam zostawić portfel w publicznym miejscu. Każdemu raczej zdarzył się taki przypadek i towarzyszące przy tym nerwy nie pozwalały na zdrowy rozsądek. Nie ma co się oszukiwać i jeżeli w portfelu było kilka banknotów to w najlepszym wypadku będzie wszystko na miejscu oprócz wymienionych banknotów. Skradzenie takich pieniędzy jest dziecinnie proste i raczej nie ma szans udowodnić nikomu że to nasze banknoty. W przypadku kart płatniczych sprawa nie jest taka prosta. Samo wejście w posiadanie karty innej osoby raczej nie daje dużych możliwości. Co najwyżej można zrobić zakupy na zasadzie płatności zbliżeniowej, ale z reguły można to zrobić za maksymalnie 50zł. Dodatkowo osoba która utraciła kartę może skontaktować się z bankiem i bardzo szybko ją zablokować, więc nie straci nawet tych mniejszych oszczędności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*