Powody, dla których warto się ubezpieczać

Żyjemy w świecie, w którym pieniądze odgrywają naprawdę bardzo ważną rolę. Musimy mieć tego świadomość i dlatego w podejmować działania, które pozwolą nam na zachowanie płynności finansowej i to nawet mimo pojawiających się problemów. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Dzięki temu w razie niekorzystnych sytuacji będziemy w stanie odzyskać pieniądze z tego tytułu. Najpopularniejszym w Polsce rodzajem ubezpieczenia są te komunikacyjne, którymi objęte są wszystkie samochody, które dopuszczone zostały do ruchu. Są one obowiązkowe, co oznacza, że bez ubezpieczenia nie jesteśmy w stanie poruszać się po drogach publicznych. W razie wypadku lub też kontroli policyjnej możemy narazić się na naprawdę bardzo duże koszty. Dlatego też lepiej jest sprawdzać na bieżąco czy mamy możliwość korzystania ze swoich samochodów. W innym razie narazimy się na duże problemy, czego zaczniemy żałować.

Ubezpieczenia samochodowe…

Ubezpieczenia komunikacyjne to przede wszystkim OC. Mając taką polisę jesteśmy w stanie uniknąć kosztów naprawy samochodu osoby, której pojazd został zniszczony z naszej winy. Dzięki temu nie będziemy musieli naprawiać jego pojazdu z własnych oszczędności. Zwyczajnie taka osoba otrzyma pieniądze od agencji ubezpieczeniowej – wszystko musi być jednak nienaganne, co oznacza, że musi nosić znamiona wypadku. Jeżeli będziemy np. pod wpływem alkoholu lub też ewidentnie złamiemy prawo. W takim przypadku ubezpieczyciel będzie mógł domagać się od nas pieniędzy, które pozwoli nam na pokrycie kosztów. Możemy też rozszerzyć swoją polisę o autocasco. W takim przypadku będziemy mogli odzyskać pieniądze również w wyniku innych zdarzeń np. uszkodzenia własnego samochodu, jego kradzieży, zniszczenia przez sytuacje losowe itd. Jest to dodatkowe ubezpieczenie, co oznacza, że nie jest ono prawnie wymagane. Dobrym rozwiązaniem będzie więc skorzystanie z takich możliwości, aby uniknąć kosztów w razie awaryjnej sytuacji.

Ubezpieczenie samochodowe (pixabay.com)
Ubezpieczenie samochodowe (pixabay.com)

…i nie tylko

Nie tylko samochody można ubezpieczać. Jest wiele innych rzeczy, które również będziemy mogli w ten sposób zabezpieczyć. Większość osób decyduje się również na ubezpieczenie nieruchomości. Dzięki temu jesteśmy w stanie odzyskać pieniądze na przykład na wypadek jego zalania czy pożaru. Możemy też zabezpieczyć swój majątek przed kradzieżą. W takim przypadku jednak ubezpieczyciel będzie wymagał, aby dom był odpowiednio zabezpieczony np. poprzez odpowiednie drzwi antywłamaniowe. Dzięki temu jeżeli ktoś włamie się do naszego domu to będziemy w stanie odzyskać pieniądze za wyrządzone szkody. Będziemy mogli też odzyskać równowartość w pieniądzach tego, co straciliśmy. Jak widać warto jest się ubezpieczać, bo w razie nagłej sytuacji będziemy w stanie otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela. W ten sposób nie pozostaniemy bez niczego. Koszty ubezpieczenia nie są wielkie – w razie potrzeby jesteśmy w stanie otrzymać wielokrotnie więcej pieniędzy.

Więcej informacji na stronie: Ubezpieczenia Maciej Pasławski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*