Dlaczego tak istotne jest przestrzeganie kodeksu drogowego?

Na dzień dzisiejszy właściwie każda rodzina, jest w posiadaniu przynajmniej jednego samochodu. Zazwyczaj są one w stanie zagwarantować nam wygodne przemieszczanie się po drogach publicznych, pomiędzy istotnymi dla nas miejscami. Wiele osób nie potrafiłoby sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania bez samochodu. Jednak poruszając się po drogach musimy wiedzieć, że i w tym miejscu mamy swoje prawa oraz obowiązki. Na drogach wiele reguł oraz zasad należy przestrzegać.

Brak respektu wobec przepisów może skończyć się drogowymi kolizjami (pixabay.com)
Brak respektu wobec przepisów może skończyć się drogowymi kolizjami (pixabay.com)

Przepisy drogowe a bezpieczeństwo

Oczywiście wiele znaków drogowych ma charakter czysto informacyjny. Jednak wiele znaków nakazuje nam dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz ograniczenie prędkości gdy jest to konieczne. Oczywiście rozsądnym ludziom nie potrzeba tego typu znaków, jednak w wielu przypadkach, ludzie nie przestrzegają takich przepisów. Niedostosowanie się do znaków drogowych może skończyć się źle. Każdego dnia na drogach zdarzają się liczne kolizje, których skutki mogą dla nas i innych ludzi być wręcz tragiczne.

Konsekwencje związane z łamaniem przepisów drogowych

Łamanie przepisów nie jest oczywiście dozwolone. Łamiąc kodeks drogowy, łamiemy prawo. Musimy liczyć się więc z konsekwencjami. Możemy być pewni mandatu lub gorszych konsekwencji, gdy złamiemy przepisy drogowe w obecności policjantów. Są oni osobami, których obowiązkiem jest pilnowanie tego, czy przepisy są przestrzegane. Dobrze jest więc z powodów bezpieczeństwa unikać łamania prawa. Dzięki temu unikniemy również konieczności uiszczania opłat za mandaty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*