Zaleta płatności kartą nad gotówką

Transakcje bezgotówkowe coraz częściej zastępują płatności z wykorzystaniem gotówki. Jest to rozwiązanie, które potrafi wpłynąć w dużym stopniu na komfort zakupów i to nie tylko dla osoby kupującej, ale również dla sprzedawcy. Taki środek płatniczy właściwie rozwiązuje wszystkie problemy, które związane są z wydawaniem reszty. Często w sklepach mamy taką sytuację, że w kasie nie ma drobnych i wydanie jej nie jest możliwe. W takim przypadku, albo my zapłacimy wyliczoną kwotę, albo tez pogodzimy się z tym, że za takie zakupy przyjdzie nam zapłacić kilka groszy więcej.

Płatność kartą

Płacenie kartą rozwiązuje te problemy, ponieważ z naszego konta ściągana jest dokładnie taka kwota jaka widnieje na kasie. Ani my, ani też sprzedawca nie będzie musiał szukać drobnych, aby móc dokonać transakcji. Niestety w dalszym ciągu jest duży odsetek osób, który płaci wyłącznie za pośrednictwem gotówki. Są to przede wszystkim osoby starsze, które nie są przekonane do innego sposobu płatności. Obecnie jednak banki i firmy finansowe obsługujące karty robią wszystko, aby to jeszcze ułatwić.

Gotówka (sxc.hu)
Gotówka (sxc.hu)

Brak problemu reszty

Wprowadzone zostały płatności z wykorzystaniem naszego telefonu czy też płatności zbliżeniowe (Pay Pass). Dzięki temu jesteśmy w stanie zapłacić za zakupy wyjątkowo szybko. Niestety w Polsce nie jesteśmy w stanie jeszcze poradzić sobie wyłącznie z samą kartą. W wielu miejscach takie płatności nie są honorowane – szczególnie w sklepach i ośrodkach, które otwarte są sezonowo, a nie działają na stałe. Z roku na rok jest jednak coraz mniej takich miejsc, gdzie nie można zapłacić elektronicznie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*