Ubezpieczenie OC dla przedsiębiorców

Niektóre rodzaje działalności niosą ze sobą ryzyko. Możliwe jest popełnienie błędów, które będą miały wpływ na naszych klientów. Dlatego też mamy do czynienia z różnymi gałęziami gospodarki, w których konieczne jest wykupienie polisy od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu w sytuacji, gdy taki błąd zostanie popełniony i nasz klient zostanie narażony na ogromne koszty to będziemy w stanie uniknąć własnych kosztów właśnie poprzez takie ubezpieczenie. jedną z branż, która wykorzystuje taka polisę są biura rachunkowe.

Ubezpieczenie działalności

W wyniku źle obliczonych podatków może dojść do tego, że klient będzie musiał zapłacić zupełnie inną wartość niż tak, która została podana przez pracownika biura rachunkowego. Do tego mogą zostać naliczone tez odsetki, co spowoduje jeszcze większe koszty. W takim przypadku konieczne będzie właśnie posłużenie się ubezpieczeniem. Po przeanalizowaniu takiej sytuacji przez firmę ubezpieczeniowa zapadnie sytuacja, czy dana sytuacja mieści się w jej zakresie czy też nie. W zależności od tego pieniądze zostaną nam wypłacone lub też nie.

Pieniądze (pixabay.com)
Pieniądze (pixabay.com)

Polisa i odszkodowanie

Podobnie jest w przypadku inżyniera budownictwa, który również bierze na siebie tak wielką odpowiedzialność, że konieczne jest ubezpieczenie jego działalności. Dzięki temu w razie zdarzenia będziemy mogli złożyć wniosek o wypłacenie kwoty z polisy ubezpieczeniowej OC. Jest to bardzo podobny rodzaj ubezpieczenia do tego, który zawierany jest obowiązkowo przez wszystkich kierowców. Wiemy więc, że dzięki niemu jesteśmy w stanie uniknąć chociażby kosztów związanych z naprawą samochodu osoby poszkodowanej w zdarzeniu drogowym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*