Konto firmowe, które samo zarabia?

Zakładając własny biznes jesteśmy przede wszystkim nastawieni na zyski. Oczywiście są to zyski postrzegane racjonalnie, czyli sukcesywnie i małymi krokami dzięki racjonalnemu rozłożeniu wydatków i sprawnemu inwestowaniu. Dlatego też, właściciele firm, zwłaszcza w początkowej fazie działalności dążą do tego, aby zminimalizować koszty a maksymalizować korzyści. Warto zacząć racjonalizację wydatków już na samym początku. Pomóc może w tym nam konto firmowe.

Konto firmowe to obowiązek każdego przedsiębiorcy.

2

Konto firmowe to wymóg ostatnich lat. Niegdyś procedura ta nie była konieczna, jednak dla usprawnienia przepływu gotówki przez firmę i uniknięcia niejasności i nieporozumień, banki wymagają rozdzielności rachunku osobistego i firmowego. Posiadanie konta firmowego jest także wymogiem nakładanym na przedsiębiorców przez ZUS i Urząd Skarbowy. Rozliczenia z tymi podmiotami odbywają się obecnie jedynie za pomocą transakcji bezgotówkowych. Decydując się na wybór banku, który będzie zarządzał naszymi finansami firmowymi, przede wszystkim rozpatrujemy kwestię opłat. Zwłaszcza, jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z prowadzeniem własnej firmy i zależy nam, aby ponosić minimalne koszty obsługi konta, przy jednoczesnej atrakcyjnej ofercie usług.

Konto firmowe sprzężone z rachunkiem oszczędnościowym?

3

Istotną cechą większości rachunków firmowych jest zakaz wykorzystywania indywidualnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego do operacji związanych z kontem firmowym. Dla nas oznacza to łatwiejsze i sprawniejsze prowadzenie księgowości firmy, a więc mniejsze koszty. Oszczędzi nam to także stresu w przypadku jakiejkolwiek kontroli. Oferta dla firm jest przede wszystkim niezwykle atrakcyjna. Bank oferuje nam atrakcyjnie oprocentowane pożyczki firmowe. Opłaty za prowadzenie konta firmowego możemy także wliczyć sobie do kosztów uzyskania przychodu.

Samo konto także jest skonstruowane nieco inaczej. Niezwykle rozbudowana jest opcja zlecanych przelewów, co pozwala na usprawnienie przepływu finansów i oszczędza czas. W przypadku comiesięcznych płatności ZUS, przelewy zlecane automatycznie zapobiegają także karom za zwłokę. Ostatnio coraz popularniejsze staje się oprocentowanie konta firmowego nawet na 4% w skali roku, co sprawia, że będzie ono także na siebie zarabiało. Jednak póki co na tą opcję zdecydowało się niewiele banków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*