Bezpieczne i udane zakupy w sieci

Sklepy internetowe przeżywają obecnie prawdziwą rewolucję. Coraz częściej zamiast udać się na tradycyjne zakupy wybieramy shopping na kanapie w otoczeniu ciepłego koca i aromatycznej kawy. Sklepy w sieci są do tego doskonale przygotowane. Doskonale opisane produkty, wysokiej jakości fotografie, tabela wymiarów i rozmiarów a nawet filmy przedstawiające dany produkt z pewnością przyciągają nieco leniwych i zmęczonych codziennością klientów. Z roku na rok coraz więcej towarów kupujemy przez internet. Bardzo często głównym czynnikiem jest tutaj cena – sporo niższa bo nie obciążona sklepową marżą. Jednak oprócz niewątpliwych zalet, shopping online ma także pewne ciemne strony.

Portal aukcyjny i sklep internetowy.

6

Obecnie jak grzyby po deszczu powstają portale aukcyjne i sklepy internetowe. Różnice pomiędzy nimi są zdecydowane lecz praktyka pokazuje, że nie każdy kupujący te różnice dostrzega. Portal aukcyjny to znane nam dobrze allegro.pl i olx.pl. Są to portale na których możemy kupić zarówno towary nowe jak i używane a dodatkowo w niektórych przypadkach – licytować ich cenę. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Warto więc dokładnie czytać zamieszczone przez wystawiającego informacje, a przede wszystkim zapoznać się z zasadami kupowania czy licytowania na stronie portalu. Portale aukcyjne maja to do siebie, że zbierają wiele produktów z różnych kategorii i grup. Na stronach znajdują się zakładki tematyczne i filtry wyszukiwania, które ułatwiają poruszanie się po stronie. Sklepy internetowe wystawiają jedynie produkty nowe a do tego, zazwyczaj ze ściśle określonej branży. Tutaj nie ma aukcji, możemy jedynie kupić towar na ściśle określonych warunkach.

Od kogo kupuję?

5

W przypadku sklepu internetowego, kupujemy od konkretnego przedsiębiorstwa, o którym informacja jest podana na stronie. Na portalach aukcyjnych oprócz przedsiębiorstw i firm, znajdują się także użytkownicy prywatni, mali sprzedawcy i lokalni przedsiębiorcy. Wszyscy oni wystawiają swoje produkty na sprzedaż. Mogą to być produkty nowe bądź używane, o czym informacje znajdują się w opisie produktu. Niestety, na portalach aukcyjnych nie brakuje firm nierzetelnych czy wręcz oszustów, dlatego też portale prowadzą statystyki i umożliwiają opiniowanie. Dzięki temu klienci widzą, który sprzedawca jest zaufany, a którego lepiej omijać. Sprawdzenie sprzedawcy to druga najważniejsza czynność, jakiej powinniśmy dokonać po wyborze produktu. Od tego bowiem zależy, czy nasze zamówienie zostanie szybko i sprawnie zrealizowane.

Zakupy w sieci są bardzo wygodne ale mogą także dostarczyć nam wielu kłopotów i stresu. Najlepszym sposobem, aby ustrzec się przed niespodziankami jest dokładne czytanie informacji zawartych na stronie sprzedającego, a także sprawdzenie opinii o nim i o produkcie. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nie kupimy kota w worku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*