Czy warto kupować ubezpieczenie turystyczne?

Wyjazd na zagraniczne wakacje to przede wszystkim powód do radości. Możemy w tym czasie zobaczyć zupełnie nowe miejsca oraz poznać nowych ludzi. Problemem jest jednak to, że nie zawsze sytuacje potoczą się dokładnie w taki sposób w jaki chcieliśmy. Może okazać się, że w trakcie wyjazdu zachorujemy lub też doznamy urazu. Co wtedy? Ponoszenie kosztów opieki medycznej może być ogromne. Jednodniowy pobyt w szpitalu może kosztować nas kilkaset euro, a do tej kwoty należy doliczyć również transport medyczny, lekarstwa, opiekę lekarską i pielęgniarską. Koszty te mogą się zwiększyć wtedy, gdy pobyt będzie dłuższy lub wymagane będzie przeprowadzenie operacji. Dlatego przed wyjazdem za granicę konieczne jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Będzie to nasze zabezpieczenie na wypadek choroby lub poważniejszego zdarzenia.

Ubezpieczenie a pomoc

Dzięki temu, że będziemy mieli wykupione ubezpieczenie to będziemy mogli liczyć na pomoc medyczną wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdywać. W razie konieczności wystarczy zadzwonić do centrum alarmowego ubezpieczyciela, gdzie zostanie nam udzielona pomoc. Nie tylko dowiemy się w jakim miejscu otrzymamy pomoc, ale również zostanie nam załatwiony odpowiedni transport. Oprócz tego będziemy mogli liczyć również na bezpłatny transport medyczny do kraju. Jeżeli nas stan będzie na tyle poważny, że konieczna będzie dłuższa hospitalizacja to nasz ubezpieczyciel będzie mógł załatwić nam transport do Polski, gdzie dokończone zostanie leczenie. To znacznie bardziej komfortowa sytuacja – w szczególności dla rodziny, która będzie mogła składać nam wizyty.

Polisa pozwala na beztroskie wakacje (pixabay.com)
Polisa pozwala na beztroskie wakacje (pixabay.com)

W trosce o bliskich

Jeżeli wyjeżdżamy na wakacje z dziećmi i to nas spotka przykra sytuacja to dzięki ubezpieczeniu nie będziemy musieli się martwić o opiekę nad naszymi podopiecznymi. Ubezpieczyciel zadba o to, aby właściwa osoba znalazła się na miejscu i udzieliła dzieciom opieki. Polisa ubezpieczeniowa, którą kupuje się przed wyjazdem jest w stanie pokryć koszty naszych poszukiwań np. jeżeli okaże się to konieczne w trakcie wycieczki w góry lub też samodzielnego rejsu po oceanie. Każda godzina pracy takich służb to ogromne koszty, którymi nie będziemy musieli się w żaden sposób zamartwiać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*