Umowa leasingu na samochód

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą starać się o to, aby skorzystać z umowy leasingu z jedną firm zajmujących się taką forma transakcji. Nieważne jest jaki typ działalności prowadzimy oraz w jakiej branży się poruszamy na co dzień. Najczęściej można spotkać się z leasingiem na samochód firmowy. Pierwszym krokiem jaki musimy zrobić, aby skorzystać z takiej możliwości jest znalezienie pojazdu, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Jeżeli będziemy mieli już konkretny i upatrzony model to nie pozostaje nam nic innego jak udać się do jednej z firm, która zajmuje się prowadzeniem leasingu. Na miejscu ustalimy szczegóły transakcji oraz warunki samej umowy. Dużą korzyścią przy stosowaniu takiego rozwiązania jest to, że procedury i dokumentacja jest znacznie ograniczona. Zawarcie umowy leasingowej jest zdecydowanie łatwiejsze niż pozyskanie kredytu bankowego. Dla wielu przedsiębiorców jest to niezwykle ważna zaleta takiej formy finansowania.

Umowa leasingu

Nie oznacza to jednak, że dokumentów nie będzie wcale. Chcąc zawrzeć umowę tego rodzaju będziemy musieli zabrać ze sobą pewne dane. Przede wszystkim będzie to numer identyfikacji podatkowej, regon oraz kod EDG lub KRS, dokumenty tożsamości oraz wypełniony wniosek leasingowy. W momencie, gdy wszystkie wymagane dokumenty zostaną przez nas dostarczone to będziemy mogli zabrać się za podpisanie umowy. Koniecznej jest również wpłacenie opłaty wstępnej. Sytuacja jest bardziej skomplikowana w momencie, gdy samochód pochodzi z rynku wtórnego, ponieważ wtedy trzeba ustalić wartość takiego samochodu. W związku z tym konieczne jest korzystanie z pomocy specjalistów, którzy zajmują się wycenianiem wartości przedmiotów. Rzeczoznawca dokona analizy na podstawie której określi wartość danego samochodu to to właśnie ona będzie obowiązująca na umowie. Następnie należy odebrać samochód i zacząć z niego korzystać. Prawda, że proste?

Samochód w leasingu (sxc.hu)
Samochód w leasingu (sxc.hu)

Korzyści leasingu

Wiele osób zastanawia się dlaczego osoby prowadzące działalność gospodarczą decydują się w większości przypadków na leasing i często pomijają możliwość zaciągnięcia kredytu samochodowego. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczne, ale można zauważyć, że chodzi przede wszystkim o prostotę. Zostało to już poruszone we wcześniejszym akapicie, gdzie wspominane zostało, że wiąże się to z minimum formalności w stosunku do zwierania jakichkolwiek umów bankowych i całość trwa zdecydowanie szybciej. Bardzo ważne jest również to, że ratę leasingową jesteśmy w całości w stanie wliczyć w koszty prowadzenia działalności. Dlatego też możemy liczyć się z mniejszymi podatkami, co będzie oznaczać dla nas profit. W przypadku leasingu samochód nigdy nie staje się naszą własnością – jest to jedynie udostępniony do korzystania przez leasingodawcę. Dopiero po zakończeniu umowy jesteśmy w stanie wykupić taki samochód już na własność. Wtedy dopiero stajemy się jego formalnym właścicielem i możemy z niego korzystać normalnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*